O MNIE

fot. Wojciech Janus

„Kiedy robisz coś z pasją, śmiało możesz powiedzieć, że nie przepracowałeś w życiu ani jednego dnia” - tej dewizy trzymam się w swojej działalności. Fotograf to nie kilogramy sprzętu - to technika, spostrzegawczość i wolny umysł. Tylko wtedy możliwe są zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne ujęcia.

Robię to, co kocham. Utrwalam to, co ulotne. Nieprzewidywalność jest moją specjalnością – dlatego skupiam się głównie na fotografii sportowej i reportażowej. Koncerty, wydarzenia kulturalne, wydarzenia społeczne, śluby, plenery, zdjęcia komercyjne - zawsze staram się zapewnić jak najlepszy materiał.

Realizuję zasadę – dobrze albo wcale. Zawsze staram się robić coś innego, coś czym będę się mógł pochwalić. Dlatego wiele z moich fotografii wykonanych jest z miejsc niedostępnych dla fotografa w trakcie wydarzenia sportowego - wszystko dzięki zdalnie sterowanym aparatom.

Pamiętaj, że pod każdym wysłanym zdjęciem się podpisujesz, więc nie chciałbyś, się jakiegoś zdjęcia wstydzić. Gdy robisz coś dobrze, dajesz z siebie 200% normy, poświęcasz swoje życie fotografii i wkładasz w to serce i całego siebie, to może tak się złoży, że aparat odwdzięczy się kilkoma dobrymi zdjęciami.

Co w efekcie już osiągnąłem? Zobaczcie sami.

Aktualnie współpracuję z Agencją CYFRASPORT.

Moje zdjęcia publikowano w takich tytułach prasowych jak: Przegląd Sportowy, Sport Katowicki, Fakt, Super Express, Polsat Sport, Tygodnik Żużlowy, Polska The Times Gazeta Krakowska, TEMI, Radio ESKA Tarnów, UEFA.com, pzpn.pl, wp.pl, onet.pl, interia.pl, orangesport.pl, polsatsport.pl, dziennik.pl, tarnow.pl, tarnow.net.pl, intermaks.pl, ksiązkach: „Dekalog Nawałki” „Ludzie ze złota” i wielu innych miejscach.

Fotografia przekazuje nam rzeczywistość uchwyconą w ułamku sekundy i tu już nic nie będziemy mogli zmienić. To już się stało.

/Ryszard Kapuściński/