O MNIE

fot. Wojciech Janus

„Kiedy robisz coś z pasją, śmiało możesz powiedzieć, że nie przepracowałeś w życiu ani jednego dnia” - tej dewizy trzymam się w swojej działalności. Fotograf to nie kilogramy sprzętu - to technika, spostrzegawczość i wolny umysł. Tylko wtedy możliwe są zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne ujęcia.

Robię to, co kocham. Utrwalam to, co ulotne. Nieprzewidywalność jest moją specjalnością – dlatego skupiam się głównie na fotografii sportowej i reportażowej. Koncerty, wydarzenia kulturalne, wydarzenia społeczne, śluby, plenery, zdjęcia komercyjne - zawsze staram się zapewnić jak najlepszy materiał.

Realizuję zasadę – dobrze albo wcale. Zawsze staram się robić coś innego, coś czym będę się mógł pochwalić. Dlatego wiele z moich fotografii wykonanych jest z miejsc niedostępnych dla fotografa w trakcie wydarzenia sportowego - wszystko dzięki zdalnie sterowanym aparatom.

Pamiętaj, że pod każdym wysłanym zdjęciem się podpisujesz, więc nie chciałbyś, się jakiegoś zdjęcia wstydzić. Gdy robisz coś dobrze, dajesz z siebie 200% normy, poświęcasz swoje życie fotografii i wkładasz w to serce i całego siebie, to może tak się złoży, że aparat odwdzięczy się kilkoma dobrymi zdjęciami.

Co w efekcie już osiągnąłem? Zobaczcie sami.

Aktualnie współpracuję z Agencją CYFRASPORT.

Moje zdjęcia publikowano w takich tytułach prasowych jak: Przegląd Sportowy, Sport Katowicki, Fakt, Super Express, Tygodnik Żużlowy, Polska The Times Gazeta Krakowska, TEMI, Radio ESKA Tarnów, UEFA.com, pzpn.pl, wp.pl, onet.pl, interia.pl, orangesport.pl, polsatsport.pl, dziennik.pl, tarnow.pl, tarnow.net.pl, intermaks.pl i wiele innych.

Fotografia przekazuje nam rzeczywistość uchwyconą w ułamku sekundy i tu już nic nie będziemy mogli zmienić. To już się stało.

/Ryszard Kapuściński/